понеділок, 12 грудня 2022 р.

"16 днів проти насильства"

Щорічно у світі з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». У  ліцеї були проведені різноманітні заходи. Ось деякі з них:

Година спілкування «Толерантний – це про мене» у 5-В класі. Розібрали  з дітьми поняття "Толерантний" та "Інтолерантний". Послухали цікаву розповідь з теми, після чого зробили "Дерево толерантності" .

 




Година спілкування «Торгівля людьми: міфи та реальність» з учнями 7-В класу. Поспілкувалися з учнями про проблему торгівлі люди у сучасному світі; обговорили причини, форми та ознаки цього явища; розвивали творчість, активність та креативність.




Виставка малюнків «Щасливі моменти дитинства»
Учні поділилися з нами не тільки своїми самими щасливими моментами життя, а й позитивом, який випромінювали їхні малюнки. За що ми їм дуже вдячні!



Уроки з попередження насильства над дітьми у 3-В класі:
№1 «Правила безпеки. Безпечні та небезпечні дотики»;
№2 «Неважливо, хто торкається»;
№3 «Безпечна поведінка з незнайомцями»;
№4 «Розкажи дорослому»
Діти були активними, з цікавістю переглядали мультфільми та проявляли інтерес до завдань.









понеділок, 5 грудня 2022 р.

Тиждень психології у БМЛ№ 15

 У рамках Тижня психології у БМЛ №15 було проведено акцію "Подсмішка класу". Учні поділилися з нами своїми щирими посмішками!





Акція "Ранкова приємність"
Під час даної акції учні згадували, що приємного в них відбулося з ранку і, що вони при цьому відчували.


Акція "Аптечка для душі"
Для підтримання у нормі психічного здоров'я батьків наших учнів була проведена цікава акція: з "аптечки" вибирали 1 "пігулку" - смужку аркуша с завданням (Зробіть випадковий вчинок доброти. Скуштуйте тістечко або фрукт. Погуляйте на свіжому повітрі з сім’єю. Мінімум соціальних мереж. Зробіть собі комплімент у дзеркалі. Приділіть 5 хвилин спогляданню зоряного неба.). В акції брали участь з цікавістю та посмішкою. Учасники наголошували "як раз те, чого хотілося б..."





«6 грудня – річниця інциденту в Монреалі»

 


Масове вбивство у Політехнічній школі Монреаля - стрілянина у Політехнічній школі Монреаля 6 грудня 1989 року, під час якої злочинець Марк Лепін розстріляв 14 студенток та поранив 13 інших. Розстріл жінок у Монреалі мав великий резонанс у канадському суспільстві: він загострив увагу на проблемі насильства проти жінок

З початком «тихої революції» у Квебеку у 1960-х роках жінки почали відігравати значимішу роль у житті суспільства. Велику роль у заохоченні жінок займатися нетрадиційними для них професіями відігравав рух фемінізму. У 1970-х та 1980-х роках багато жінок поступало у технічні ВУЗи Монреалю та Канади. Система заохочень для жінок у коледжах та університетах викликала незадоволення у незначної частини чоловіків. Саме до цієї категорії незадоволених належав 25-річний Марк Лепін, який звинувачував фемінізм та жінок у своїх життєвих негараздах та неможливості потрапити до Політехнічної школи Монреалю.

Увечері 6 грудня 1989 року, у передостанній день занять перед різдвяними канікулами Марк Лепін приніс до Політехнічної школи напівавтоматичну гвинтівку з якою мав намір розправитися із студентками і також передсмертний лист, в якому звинувачував фемінізм та жінок у своїх життєвих негараздах. Стрілянину Лепін почав у коридорі, де загинула перша жертва. Далі він перейшов до аудиторії 303, в якій відвідували заняття студенти: 10 жінок і 48 чоловіків. Наголосивши, що він ненавидить фемінізм, Лепін зробив два постріли у стелю та наказав чоловікам вийти у коридор і почав розстрілювати студенток, які залишилися в аудиторії. Від куль загинуло шість жінок, решта отримали різні ступені поранення, але залишилися в живих.

Розправившись із студентками в аудиторії 303 Лепін вийшов у коридор і почав полювати за студентами в інших аудиторіях та їдальні, де загинуло ще дві жінки. На третьому поверсі школи Лепін увірвався до аудиторії 311, де 26 студентів здавали усні іспити і відкрив стрілянину без розбору по всім хто ховався між партами. Стрілянина у школі тривала близько 20 хвилин, під час якої Лепін застрелив у загальній кількості 14 жінок та поранив 13 інших студентів, серед них також чотирьох чоловіків. Після бійні у школі МаркЛепін покінчив життя самогубством.

Стрілянина у Монреалі стала найбільшим масовим вбивством у Канаді і шокувала багатьох у країні і світі. Щорічно, 6 грудня відмічається «Національний день запобігання насильства проти жінок».

 

«СНІД і сьогодення»

 

«СНІД і сьогодення»

Щороку, 1 грудня, відповідно до рішень Всесвітньої організації охорони здоров’я та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятих у 1988 році, Україна разом з міжнародною спільнотою традиційно відзначає Всесвітній день боротьби із СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми.

ВІЛ-інфекція — це хронічне захворювання, що виникає внаслідок потрапляння в організм вірусу імунодефіциту людини. Вірус вражає імунну систему, порушує захисні функції організму та поступово робить його беззахисним перед іншими інфекціями та захворюваннями.

Протягом всього цього часу ВІЛ-інфікована особа почувається здоровою. Проте врешті вірус долає імунний захист і знижує опірність організму. Як наслідок розвиваються захворювання, спричинені збудниками різних інфекцій, які мають назву опортуністичних інфекцій.  Ця стадія хвороби називається СНІД (синдром набутого імунодефіциту).

 








                Хоча ефективних ліків від СНІДу ще немає, проте, починаючи з 1996 року, в світі впроваджується так звана комбінована антиретровірусна терапія (АРТ), яка впливає безпосередньо на ВІЛ, пригнічує розмноження вірусних частинок і сприяє зміцненню імунітету, зростанню кількості СД4, чим значно подовжує життя ВІЛ-інфікованих, зменшує число смертей від цієї хвороби.. В законодавчому порядку встановлено безоплатне лікування хворих на ВІЛ-інфекцію за рахунок Державного і місцевих  бюджетів, коштів донорських організацій.

Найкращим і найдешевшим засобом запобігання зараження ВІЛ залишаються профілактичні засоби, дотримання та застосування яких дозволить виключити зі свого життя ризиковані миттєвості. Головною зброєю в боротьбі з поширенням вірусу є попередження нових випадків інфікування

У червні 2022 року в Україні офіційно зареєстровано 1 194 нові випадки ВІЛ-інфекції, у 217 пацієнтів діагностовано СНІД, а 104 людини померли від СНІДу.

Як дізнатись чи є вірус саме у вас ? Єдиний спосіб — пройти тестування. Найпростіша перевірка відбувається за допомогою експрес-тесту: потрібні крапля крові з пальця та 15 хвилин часу. 

Наявність ВІЛ-інфекції підтверджується на підставі декількох досліджень крові — проходження одного тесту є недостатнім.

Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка. Ідея символу Дня боротьби зі СНІДом була задумана навесні 1991 року належить художнику Франку Муру.


Усвідомлюючи всю небезпеку, яку несе СНІД, кожен має зробити усе можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції.

 

25 ЛИСТОПАДА - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З НАСИЛЬСТВОМ ЩОДО ЖІНОК

 

17 грудня 1999 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби проти насильства щодо жінок. Ця дата була обрана в пам’ять про сестер Мірабал – політичних активісток, що в 1960 році були вбиті за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо. Цей день також став символом світового визнання проблеми гендерного насилля.

В цей день уряди країн та міжнародні організації здійснюють заходи з метою підвищення інформованості суспільства щодо цієї проблеми. Жінки по всьому світу стають жертвами згвалтувань та зазнають побутового насилля, до того ж, маштаби та істинна природа такого насильства нерідко приховані.

Дуже важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що насилля проти жінки – це не міф, а реальна проблема, від якої навіть сьогодні, у XXI сторіччі, потерпають українські жінки. Щороку близько 10000 жінок в Україні гине від домашнього насильства. Жінки у всьому світі потерпають від домашнього насильства більше, ніж від пограбувань та в автомобільних катастрофах, разом узятих. Ми маємо визнати, що проблема насилля в Україні все ще існує.




Новини / 25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок (zoda.gov.ua)

  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» (25 листопада – 10 грудня)   № п/п Назва заходу Дата пров...