середа, 27 січня 2021 р.

                          

«Ігроманія – одна з хвороб сучасності»

«Ігроманія (хвороба) - надмірне захоплення азартними або комп’ютерними іграми»

Ігроманія має англійську назву гемблінг чи латинське - лудоманія (ludo - граю). Лудоманія - найпоширеніша у світі психічна залежність. Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно визнала ігроманію хворобою ХХІ століття.

Психологи б’ють на сполох – Інтернет-залежність (як різновид ігроманії), перетворюється на «чуму XXI століття». затятих гравців скаржаться на роздратованість, неможливість сконцентруватися і труднощі у спілкуванні з оточуючими. Як з’ясували японські вчені, це пов’язано з тим, що під час гри у людини задіяні лише зорові та рухові нерви, що призводить до зниження розумової активності. До того ж, активність частини мозку, яка відповідає за емоційність та творчі здібності, перебуває практично на нулі. Приблизно такі почуття виникають у геймерів – фактично залежних людей. У чому ж причина? Здебільшого люди «зникають» у віртуальному світі через особисті проблеми різного характеру. А в комп’ютерній грі вони про ці проблеми забувають – створюється ілюзія гармонії з навколишнім світом.

В активних геймерів відзначається неадекватність поведінки, відсутність контролю за часом, бажання збільшити час гри («дозу»), постійна роздратованість, агресивність, виникають проблеми у стосунках з оточуючими (батьками, співробітниками, друзями). Надмірне захоплення комп’ютером порушує фізичне здоров’я, «забирає» сон, розвивається надмірна вага. До ознак ігроманії відносяться сухість очей, відсутність апетиту, неохайність. При цьому соціально-активна, домашня та професійна діяльність відходять на другий план, поступаючись грі. Серйозне втягування у гру відбувається за кілька тижнів, а іноді годин.

Аби позбавитися залежності:

1. Перш за все, переконайтеся, що ви твердо вирішили "зав'язати" з грою. Якщо це не так, то ви можете не читати далі пункту № 1.

2. Усвідомте свою хворобу. Саме хвороба, яка внесена в Міжнародну класифікацію хвороб. Потрібно чітко, без всяких алегорій, сказати: "Я - ігроман. Я хворий. Я хочу лікуватися".

3. Далі - ви повинні чітко усвідомити, що жодні ворожки, знахарі, чаклуни і відуни вам не допоможуть. Ігроманія - це не псування і не пристріт. Шарлатани тільки спустошать  вашу кишеню остаточно. Потрібно зрозуміти, що лікування ігроманії має відбуватися в комплексі, де задіяні як мінімум троє осіб - хворий, лікар і близька людина.

4. Звичайно, без допомоги досвідченого фахівця не обійтися. Як ви дізнаєтеся, що лікар, до якого ви звернулися, - хороший фахівець? Перш за все, він не стане обіцяти золотих гір, а попередить, що чекає велика робота. Також він обов'язково займеться пошуком причин ігроманії. Адже вона не виникає на порожньому місці і у всіх підряд. Будь-яка залежність - це відхід з реальності. Ось це і допоможе вам з'ясувати лікар.

5. Спеціаліст призначить терапію, яку ви повинні будете неухильно слідувати. Це може бути групова терапія або індивідуальна. Можливо, вам призначать якісь препарати. У цей момент потрібно підтримка близьких.

6. Після терапії ви повинні запам'ятати - колишніх ігроманів не буває. Ні в якому разі не провокуйте себе на рецидив, і не грайте навіть у карти! Також пам'ятайте про те, що людина, схильна до залежності, може знайти новий об'єкт бажання. Щоб ігроман не перетворився, наприклад, в алкоголіка, подумайте, що може принести вам радість в реальному житті.

                                           Презентація "Ігроманія - одна з хвороб сучасності"

https://drive.google.com/file/d/1y5fk8BeigJ93mcXYX8dqD2FEcJPsbTfq/view?usp=sharing

понеділок, 25 січня 2021 р.

Основні правила

безпечної роботи в мережі Інтернет:

 

-       не надавати нікому свої паролі;

-      без гострої необхідності не надавати особисту інформацію по електронній пошті, в чат-кімнатах;

-       не надавати відповіді на послання непристойного та грубого змісту;

-       повідомити старшим про отримання інформації, яка примусить почуватись незручно 

      або налякано;

-       не погоджуватись на зустріч з випадковим онлайн другом. Якщо все ж таки це необхідно, 

     то зустріч повинна відбуватися в громадському місті або у присутності друзів чи батьків;

-       не відправляти нікому своє фото;

-       не здійснювати комерційні операції через мережу Інтернет;

-        не робити протизаконних вчинків;

-        не повідомляйте інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код);

-        не викладайте фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код;

-        не скачуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі;

-        встановлюючи перевірені програми, контролюйте, щоб на ПК не додались небажані програми;

-        не переглядайте інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться можуть 

      не підозрювати про загрозу).



  Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства» (25 листопада – 10 грудня)   № п/п Назва заходу Дата пров...